FOTOKAMP KURALLARI

Home »  FOTOKAMP KURALLARI

*Katılımcılar, görevli personellerden yardım alarak, kendilerine gösterilen yere çadırlarını kuracaklardır.
*Katılımcılar, araçlarını kamp alanının girişindeki otoparka park edeceklerdir.
*Katılımcılar, kamp süresince atıklarını poşetlere koyup ağızlarını bağlayarak, daha önceden belirlenmiş bölgedeki çöp konteynerlerine bırakmalıdırlar.
*Katılımcılar, gezilerde ve kamp alanında diğer kişileri ve yerel halkı her ne şekilde olursa olsun rahatsız edici hal ve hareketlerde bulunmamalıdırlar.
*Temizlik kurallarına uyulmalı ve çevre temizliğini bozacak hareketlerden kaçınılmalıdır. Kamp bölgesinde doğal ortamlarda düzenlenen su, konteynır lavabo ve tuvaletlerin bulunduğu bölgelerde temizlik kurallarına daha çok özen gösterilmelidir.
*Kampta merkezi bir noktada, tek bir alanda kamp ateşi yakılacaktır. Bunun dışındaki alanlarda kamp ateşi yakmak tehlikeli ve yasaktır.
*Sigara izmaritleri söndürülürken dikkatli olunmalı, yangın çıkma ihtimali her zaman gözönünde bulundurulmalıdır. İzmaritler, söndürüldükten sonra, çevre kirliliği oluşturmayacak şekilde çadırlara veya bulunulan alana en yakın çöp kovasına atılmalıdır.
*Çevre gezileri ve aktiviteler esnasında izin verilen serbest zamanlar dışında, katılımcıların grubu terk etmemeleri ve verilen zamanlara uymaları gerekmektedir.
*Katılımcıların kamp yöneticileri ve program liderlerinin uyarı ve direktiflerine uymaları gerekmektedir.
*Aktiviteler ve geziler esnasında, katılımcıların güvenlik ve emniyet tedbirlerine riayet etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk katılımcıya aittir.
*Katılımcıların, kamp programı esnasında çevresindeki malzeme ve ekipmanları korumaları ve zarar vermemeleri gerekmektedir; zarar gelmesi durumunda, o malzemenin bedeli katılımcıdan tazmin edilecektir.
*Doğada yapılan aktiviteler; hava şartları, rotaların ve parkurların zorluk derecesi, taş veya kaya düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi yetersizliği, tecrübe eksikliği, malzeme yetersizliği, fiziksel yetersizlik, antrenman eksikliği, dikkatsizlik, konsantrasyon eksikliği, aşırı enerji harcanması,  telaşlanmak, kontrol kaybı vs. nedenleriyle risk içermektedir.
Ayrıca ;
*Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı, epilepsi (sara), astım gibi rahatsızlığı olanlar doğada tedavisi son derece güç olan hastalıklara sahip kişiler doğa yürüyüşlerine ve hastalıklarını riske atacak diğer aktivitelere katılmamalıdırlar.

 

 

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes