MAFSAD

Home »  MAFSAD

MALATYA FOTOĞRAF VE SİNEMA SANATI DERNEĞİ
MAFSAD HAKKINDA

MAFSAD LOGO AMBLEM

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf sanatını sevdirmek ve fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla, 2009 yılının Ocak ayında bir grup fotoğraf gönüllüsü tarafından kurulmuş bir sivil toplum kuruluşuyuz.

MAFSAD olarak, kuruluş amaçlarımızı gerçekleştirmek için temel ve ileri düzey fotoğraf eğitimleri, fotokamp,  photoshop eğitimleri, stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi,  düğün fotoğrafçılığı eğitimi,  doğa ve fotoğraf gezileri, sunum, söyleşi, sergi, fotoğraf okuma günleri, teknik geziler ve Kızılay’la birlikte kan bağışı organizasyonları yapmakta, ayrıca çeşitli projeler yürütmekteyiz.  Kurulduğumuz günden bu güne kadar birçok proje yürüttük. Fırat Kalkınma Ajansının finansman desteği ve birçok kamu kurumu, STK ve firmanın katkısıyla 11-14 Haziran 2015 ve 02-05 Haziran 2016 tarihlerinde   uluslararası ve ulusal düzeyde tanınmış yerli ve yabancı birçok  fotoğraf sanatçısı ve dağcının  katılımıyla Akçadağ’a bağlı Levent Vadisi’nde, Uluslararası Malatya Fotokamp Projesini gerçekleştirdik. 6-9 Temmuz 2018 tarihleri arasında da  Arapgir Kayaarası Kanyonunda 3.Uluslararası Malatya Fotokamp organizasyonunu icra ettik. Bu yıl da Arapgir Belediyesi’nin desteği ve ev sahipliğinde, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi,  İnönü Üniversitesi, Arapgir Doğa Sporları Derneği, Malatya Ekstrem Dağcılık ve Doğa Sporları Derneğinin  katkılarıyla 28 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihleri arasında arasında “4.Uluslararası Malatya Fotokamp” organizasyonunu Arapgir ilçemize bağlı Kayaayarası Kanyonunda gerçekleştiriyoruz.

Şimdiye kadar Ahu Akbaş, Ali Ethem Keskin, Arjen Jan Zwart, Bülent Özgören, Çerkes Karadağ, Emre İkizler, Erdal Kınacı, Erden CANTÜRK, Faruk Akbaş, Fethi İzan, Gökhan Korkmazgil, Gülser Günaydın, İbrahim Demirel,  İbrahim Zaman,  İsa Çelik, Kamal Shabkhiz, Mehmet Bayhan, Mehmet Ömür, Mirnaib Hasanoğlu,  Mustafa Ertekin, Özcan Yurdalan, Sabit Kalfagil, Sahir Abacı,  Sami Türkay, Sinan Kılıç, Tahsin Aydoğmuş, Tarık Yurtgezer, Tekin Ertuğ, Wilco Van Herpen gibi tanınmış birçok fotoğraf sanatçısını Malatya’daki fotoğrafseverlerle buluşturduk.

2010 yılında Dernek üyelerinin fotoğraflarından oluşan 100 fotoğraflık bir karma Sergi, İstanbul Malatya Günlerinde “Malatya” Konulu Fotoğraf  Sergisi, Battalgazi 4. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları Fotoğraf Sergisi, Işığın Dansı Renklerin Dili SODES Projesi Fotoğraf Sergisi, 19.Geleneksel Sanayi, Ticaret ve Uluslararası Kayısı Fuarında Malatya Konulu Fotoğraf Sergisi ve  SODES Fotoğraf Aşkına Projesi Fotoğraf Sergilerini gerçekleştirdik. Bunun yanında Büyükçekmece Fotoğraf Derneğinin düzenlemiş olduğu “Dernekler Karma Sergisi’, Battalgazi 5. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları Karma Fotoğraf Sergisi’ ile   SODES “Gülen Yüzler” Fotoğraf Sergisine katılım gösterdik,  aynı zamanda  organizasyonlarında  görev aldık.  Ayrıca 2014 yılı içerisinde Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinin hayata geçirdiği “Ailemiz  Hazinemiz” adlı fotoğraf yarışmasına teknik destek sağlayarak, fotoğraf yarışmasını ve  sergi organizasyonunu birlikte yaptık. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş ile birlikte “15 Temmuz Ruhu” konulu Ulusal Fotoğraf yarışması, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Malatya Belediyesi Kültür A.Ş ile birlikte “Kayısı Çiçeği Fotomaratonu’nu gerçekleştirdik.Türk Kızılayı ile birlikte “En Hayırlı Kırmızı” adlı fotoğraf yarışmasını, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ile birlikte de “Komşuluk” konulu fotoğraf yarışmasını düzenledik. Şuan MASKİ ile birlikte “Su ve Malatya” konulu bir fotoğraf yarışması gerçekleştiriyoruz.

2017 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle Dernek Merkezini Kitap Kafe’ye dönüştürüp ücretsiz olarak gençlerin hizmetine sunduk.  Roman, öykü, şiir, anı, gezi, deneme, kaynak kitap olmak üzere 3.000 kitaplık bir kütüphaneden gençler faydalanıyor. “Kitap Okumak Sizden, İkramlar Bizden” sloganıyla yola çıkan MAFSAD Kitap Kafe’de sunum, söyleşi, imza günleri, fotoğraf okuma, photoshop, temel fotoğraf eğitimi  vb. ücretsiz etkinlikler düzenlemekteyiz.

Derneğimize  olan ilginin her geçen gün arttığını ve 60’a yakın aktif üyemizle çalışmalarımızı yürüttüğümüzü  ifade edebiliriz.  Derneğimiz ayrıca,  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu-TFSF’ye üye bir dernektir. MAFSAD’ı, kendi alanında değer arz eden, üreten ve üretirken de bulunduğu bölgenin ihtiyaçlarını göz önüne alan  marka bir Dernek haline getirmeyi planlamakta  ve çalışmalarımızı bu hususu merkeze alarak yapmaktayız.

 

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes